Сторінками великої історії

Технічний ліцей є спадкоємцем двох кращих навчальних закладів старого Кам'янського - класичної чоловічої гімназії та жіночої приватної гімназії Анни Мороз

Цікавою є архітектура нашої школи. Приміщення колишньої гімназії було спроектовано таким чином, щоб всі її вікна виходили на схід.

Потім прийшли роки Великої Вітчизняної війни. 22 серпня 1941 року Дніпродзержинськ був окупований фашистами. В приміщенні школи розташувалися німецька комендатура й штаб. Класні кімнати були перегороджені, а шкільні меблі, наочність та прилади – потрощені або знищені.

Більшість учнів та випускників чоловічої гімназії пішла на фронт.  З випуску 1938 року живими залишилося живими залишилось лише 10 чоловік. Серед них випускники 1941 року Скорич О., Волинський М., Андронов В., Ананьєв В. Випускники нашої школи нагороджені орденами і медалями за сміливість у боях і героїчну працю на заводах Уралу й Сибіру. Героєм Радянського Союзу став Позняков О.О., колишній випускник нашої школи.

Завзято працювали вихованці гімназії у підпільних комітетах комсомолу та комуністичної партії Радянського Союзу.

25 жовтня 1943 року Дніпродзержинськ було звільнено від фашистських окупантів. І вже з листопада у відремонтованій школі розпочалися заняття.

У період з 1943 по 1954 рік школа була жіночою. У важкі, непрості, голодні часи директором школи працювала Петкевич Софія Іванівна, кавалер Ордену Леніна та ордену Трудового Червоного Прапору.

У 1945 році до школи повернувся Войтипський Лазар Давидович, викладач історії, випускник школи. З подякою згадують учні школи уроки Лібіної Берти Львівни (викладача російської мови), присвячені В. Маяковському, виступи якого вона відвідувала ще студенткою; пам’ятають вчителя біології Котову О.Ф., вчителів Степаненко В.Г., Шевченко М.Т., Несін Г.М., Запорожан В.В., Вовк М.І., Бутиліна Л.Г та багато інших.

Учнем «Державної чоловічої гімназії» на державному утриманні був Леонід Ілліч Брежнєв, Герой Радянського Союзу, Герой Соціалістичної партії, Генеральний Секретар ЦК КПРС. Також випускником школи був і радянський письменник Стоянов Л.Д., автор книг «На даху світу, «Вони виборювали щастя» та ін..

У школі існують прекрасні традиції, які дозволяють їй протягом тривалого часу вважатися найкращою в місті.

Рішенням Дніпродзержинської міської ради народних депутатів № 309 від 15 листопада 1989 року на базі СШ № 1 та індустріального інституту ім. Арсенічева був створений технічний ліцей.

1 вересня 1990 року перші ліцеїсти розпочали навчання у технічному ліцеї.