Наші досягнення

Технічний ліцей м. Дніпродзержинська – загальноосвітній навчальний заклад технічного профілю з поглибленим вивченням математики, фізики та інформатики. Забезпечує загальноосвітню та профільну підготовку, яка відповідає професійній спеціалізації факультетів вищих навчальних закладів технічного профілю і реалізується з участю науково-педагогічних працівників.

На базі технічного ліцею працює Науково-практичний центр Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України з проблем неперервної професійної освіти на громадських засадах.

Творчий колектив технічного ліцею і викладачів Дніпродзержинського технічного університету має певний досвід роботи з питань видання науково-методичного комплексу з математики та фізики. На базі закладу постійно проводяться семінари-практикуми для викладачів міста та області, що підтверджує високий суспільний рейтинг закладу.

Учні технічного ліцею мають значні досягнення у навчанні. Протягом 21 років існування ліцей виховав 140 переможців обласних олімпіад і конкурсів МАН, переможців Всеукраїнських, Соросівських, Міжнародних олімпіад, конкурсів МАН, універсіад.

Традиційно успішно виступає на олімпіадах команда юних фізиків технічного ліцею, яка за рейтингом займає І місце в області і приймає участь в IV етапі Всеукраїнської олімпіади з фізики та математики.

Ґрунтовна базова підготовка, робота в секціях МАН, участь в учнівських олімпіадах різного рівня сприяють тому, що випускники технічного ліцею мають змогу здобувати не тільки престижну освіту після закінчення навчального закладу, а й стають провідними спеціалістами.

Випускники технічного ліцею успішні в житті. Після закінчення вищих навчальних закладів ліцеїсти продовжують своє навчання або плідно працюють на найпрестижніших підприємствах України, близького та далекого зарубіжжя (Росія, Польща, Угорщина, Ізраїль, Японія, США, Канада, Австралія). Серед таких Гоцуленко Володимир (1998 рік випуску), кандидат технічних наук, займається науково-дослідною роботою в м. Жовті Води, Потоцький Андрій, (1998 рік випуску) – доктор філософії математики, займається науково-дослідною роботою Оксфорді (Великобританія). Випускник 2000р. О.Гоцман, закінчивши факультет прикладної математики ДНУ, продовжив навчання в аспірантурі Кембріджського університету (Англія), 2006р. Шумейко Є. (випускник 1996 р.), доктор фізико-математичних наук, науковий співробітник, працює в Німеччині. Випускниця технічного ліцею М.Карімова є переможцем обласного літературного конкурсу “Повір у себе”, закінчила магістратуру Університету м. Кент (Огайо, США).

Випускники технічного ліцею є бажаними студентами для багатьох навчальних закладів України, серед яких Київський політехнічний університет, Дніпропетровський національний університет, Харківський національний економічний університет, Харківський національний університет МВС,  Національний авіаційний університет (м. Київ) та багато інших престижних навчальних закладів.

У технічному ліцеї створені умови для повноцінного розвитку творчої особистості кожного учня. Робота в проектах «Клуб інтелектуальних ігор», «Зупинимо навалу сміття», Ліцейна газета «ЛіКомп»», «Олімп», КВК сприяє вихованню лідерських якостей, розвитку навичок роботи в команді, забезпеченню сприятливого морально-психологічного клімату в колективі.

Це дає можливість з’являтися новим формам взаємодії дорослих та вихованців; розвиватися самодіяльності та ініціативі учнів, які пов’язані зі структурою самоврядування у центрах Ліги Ліцейних Лідерів. Очолює Лігу старостат, до складу якого входять старости 8-11-х класів. Кожен із центрів працює за окремим напрямом та окремим планом.

Центр «Інтелект» реалізовує свою діяльність через проект «Клуб інтелектуальних ігор». До складу клубу входять 14 команд. Команди «Антанта», «Важные люди», «Сувора догана», «Еліпс», «Торнадо» неодноразово посідали призові місця на чемпіонатах області з гри “Що? Де? Коли?” та “Брейн-ринг” протягом 2006-2008рр. Збірна команда ліцею у 2006 році вдало виступила у телеверсії гри «Брейн-ринг» на телеканалі «Інтер». Після закінчення технічного ліцею випускники створюють власні команди та продовжують займатися улюбленою справою.

Одним з вдалих проектів, впроваджених Лігою Ліцейних Лідерів є ліцейна газета «ЛіКомп», створена у 2005 році. Випускає ліцейну газету центр преси. Кожний випуск ліцейної газети цікавий та неповторний. Постійно зростає і якість ліцейного видання, а редактори газети навіть після випускного вечора не забувають свою газету, стають кореспондентами студентських видань, створюють власні проекти.

За результатами опитування випускників встановлено, що 80% респондентів продовжують працювати в органах самоврядування ВНЗ, використовуючи досвід роботи учнівського самоврядування Ліги Ліцейних Лідерів.

raquo;